Väikesed masinad, kuid meeletud kiirused

Kardisõit on üks vähestest võimalustest tunda ennast ilma aastatepikkuse treeninguta ja suurte väljaminekuteta justkui vormeli või ralliauto roolis. Hobispordina harrastatakse kardisõitu Eestis üha rohkem ning ka maailmakarika tasemel paistame silma erinevate poodiumikohtadega. Kuid kui kerge on täiesti rallivõõral inimesel kardiga sõita? Kui ohutu see on? Kas seda saab nimetada ka füüsiliseks treeninguks? Leiame vastused neile küsimustele üheskoos Unibet kardiraja esindaja Toomas Uiboga.

Nagu eelnevalt mainitud, saab kardisõiduga enamasti hakkama igaüks, kes seda soovib. Seda kinnitab ka Toomas Uibo, kelle sõnul ei ole probleem kardirooli istuda ka lastel, kes on vähemalt üle 130 sentimeetri pikad. Juhul, kui ise rooli keerata ei soovi, kuid vajad väikest adrenaliinisüsti, siis Unibeti masinapargis leidub ka paariskarte, milles saad mööda ringrada vuhiseda hoopis kõrvalistujana. 

Kas kardiga sõit on turvaline?

Rääkides turvalisusest, siis Unibet kardikeskuse lastekardid on lisaks tavavarustusele täiendatud turvavööde ning -puuriga, et saavutada maksimaalne ohutus igas olukorras. Kuigi hobikartide kiirused võivad ületada 50-60 kilomeetrit tunnis piiri, siis tegelikult on kardiraja seinad ja kardid ise ehitatud võimalikult ohutuks ning täiendatud erinevate pehmendustega. Selleks, et vältida kartide rullumist või teisi õnnetusi kaassõitjatega. Uibo sõnul sõltub kõige rohkem kardisõidu ohutus sellest, kuidas ise ohutusreegleid järgida.

Rääkides Unibeti kardirajast, siis selle unikaalsus peitub raja asukohas – kardid ringlevad Tallinna lähistel Laagri Rimi katusel, kuhu on ehitatud 450-meetrine kardirada. Korraga on võimalik rajal olla kümnel kardil ning sealsel rajal pole ka probleemiks korraldada Grand Prix stiilis võistlust, kus toimub soojendussõit, ajasõit ning lõpuks ka päris võistlus kõigi sõitjate vahel. Võta sõbrad, tuttavad ja kolleegid kokku, broneerige rada ning selgitage välja, kes on parim võidusõitja.

Kui plaanid ennast Unibet rajal proovile panna, siis jäta meelde kindlasti ka nende rajarekord, milleks on 32,42 ning mis tähendaks sellel rajal keskmist kiirust üle 45 kilomeetri tunnis

Kas tegemist on füüsilise treeninguga?

Toomas Uibo sõnul võib kardisõitu võtta ka kui täiesti arvestatavat sporti. Võistlustules või treeningul kohtuvad nii mentaalne kui ka füüsiline vastupidavus, mis paljudel spordialadel määravad üheskoos lõpptulemuse. Pidev valmisolek kurvideks ja kaasvõistlejate manöövrite arvutamine peas on kurnav, kuid tegelikkuses on kart füüsiliselt samuti väga väsitav. Kogu keha mõjutavad maapinna ligidal suured füüsikalised jõud, mis viskavad sõitjat küljelt küljele. Lisaks hoiab pidev rooli keeramine pinges nii käsi kui kere, mis arendab lihaste vastupidavust. 

Kui Sul tekkis huvi minna kardisõitu proovima, siis praegu on selleks kõige õigem hetk! Unibet Kardikeskus pakub SportID suvekampaanias “Sinu energiline suviGrand Prix sõitu soodushinnaga. Kuna käimas on ka “Hooliv tööandja 2020” kampaania viimased päevad, siis minge nautige koos kolleegidega võimaluse korral Grand Prix stiilis võidusõitu! Nii saate selgitada välja kiireima töökaaslase, kuid samal ajal täita ka kampaania väljakutset.

Fotod: hobikart.ee / Marek Metslaid