Legendaarse podcasti “Mehed ei nuta” sellenädalane episood sai sel korral õige hoo sisse lõpuminutitel, kui veteran-hoovisportlased Jaan Martinson, Peep Pahv ja Tarmo Paju tõmbasid “sae käima” hoovispordi teemadel. Nimelt päev varem TV3 saates “Laser” olnud rahvastepalli käsitleva lõigu käigus jõudis saatesse kutsutud spetsialist arvamusele, et see pallimäng on noortele sobimatu.

Sellele arvamusele oponeerisid oma podcastis “Mehed ei nuta” legendaarne kolmik neile omaselt värvikates toonides. Esmalt kirjeldas Pahv rahvastepalli spordialade ja sportmängude A ja O-na, mis arendab kõike alates reaktsioonikiirusest, koordinatsioonist, pallipüüdmisoskusest ja meeskonnatööst. “Igasugu tondid, kes “Laserisse” tulevad mingu puu taha. Rahvastepall on jumala okei mäng,” võttis Pahv resoluutselt asja kokku.

Seejärel meenutas Martinson oma lapsepõlve, kus noore nagamannina tulid alguses platsi kõrvale palle tagasi tooma, lootuses, et saad ka millalgi mängu. Kui see lõpuks juhtus ja väga suurt käkki kokku ei keeranud, siis olid hoovispordi punti vastu võetud.

Siis läks meeste mõttelend juba järgmistele “vägivaldsetele” laste hoovimängudele. Meenutati mängu nimega Kartul, mille nimi küll stuudio otse eetris meestele ei meenunud, kuid kus tuli ringis kükitajat palliga tabada. Teiseks meenus meestele stuudios Mädamuna, kus viie miinuse kogujale võisid teised lapsed panna mingi hüüdnime, mis ei olnud tavaliselt sugugi leebe. Lisaks meenutati legendaarset mängu, mida hüüti Persekaks, kus kaotaja seisis mängu lõpus karistuseks näoga seina suunas ja teised püüdsid teda palliga taguotsa pihta tabada. Needki löögid polnud enamasti just õrnemate killast.

“Sellist hoogu pole siin stuudios ammu üles võetud,” tõdes kolmas saatejuht Paju ning kinnitas, et tema siiski teab täitsa reaalselt inimesi, kes lapsepõlves rahvastepalli mängimisest kehalise tunnis said vaimse trauma. “Täielik rumalus,” arvas sellepeale bravuurikalt Pahv.

Martinson soovitas aga tänapäeva õpetajatel rahvastepalli mängida punktide peale, et nõrgemaid lapsi kohe välja ei visataks ning ka nemad saaksid piisava kehalise koormuse ning sedastas lõputarkusena, et kui saad palliga pikki molli, siis tõmbad järgmine kord pea eest ära.

Järelkuulamine on kindlasti värvikas ja huvitav ning Delfi podcast on saadaval ka SoundCloudis. Käesolevat episoodi saad järele kuulata kuulata siitsamast ning kui soovid kohe hoovispordi arutelusse minna, siis alusta kuulamist 1 tunni ja 6 minuti pealt.

Antud lugu tekitas kindlasti paljudes lugejates nostalgiat ja toredaid mälestusi lapsepõlvest ning loodetavasti ei toonud esile traumaatilisi hetki.

Hea lugeja, meenuta millised olid sinu lapsepõlves lemmikud hoovimängud ning jaga neid meiega SportID Facebooki lehel. Huvitavamaid mõtteid ja lugusid saame jagada ka teiste lugejatega ning piisava tagasiside korral moodustada hoovimängude edetabeli. Jaga oma mälestusi meiega, sest kõikide jagajate vahel loosime välja ühe SportID kinkekaardi, et kõik huvitavad lood ei jääks vaid mälestusteks kellegi pähe.