Iga töökeskkond on erinev – kodukontorist välitöödeni, päevatööst öötööni ning ühest töötajast tuhandeteni. Erinevustest hoolimata on iga ettevõtte sooviks, et töötajad oleksid efektiivsed ning võimekad, kuid samas terved ning rahulolevad. Kuidas saavutada tänapäeval see ihaldatud balanss? Tõstame esile mõningad meie jaoks olulised tegurid, mis võivad töötajate efektiivsust mõjutada.

Palgaralliga võrdselt konkureerib tänapäeval töökeskkonna heaolu ja lisaboonused, millele paljud ettevõtted on hakanud tähelepanu pöörama ning mida tööotsijad ja töötajad üha enam väärtustavad. Efektiivne töötaja ei ole alati inimene, kes suudab järjest kõige rohkem ning kauem tööd teha. Balansseeritud töö ning puhkus, erinevad võimalused enesearenguks, õiged töövahendid ja paljud teised suuremad või väiksemad hüved annavad töötajale võimaluse koguda motivatsiooni ning tõsta vaimset ja füüsilist heaolu. Esimene soovitus tööandjale on tunda ise huvi, mida töötajad sooviksid töökeskkonnas paremaks muuta. Töötajana aga ole ise aktiivne ja paku tööandjale välja kaasaegseid muudatusi ning lahendusi, mis aitaksid teha Sinu ja kolleegide elu mugavamaks ning läbi mille kogu kollektiivi efektiivsus tõuseks. Isegi väikesed muutused võivad viia pikas perspektiivis suurte tulemusteni. Paindlikum tööaeg, ühisüritused või aktiivsed lõunapausid on vaid mõned näited, millele tasub mõelda.
Kui märkad efektiivsuse langemist, siis peale keskkonna on töötajate puhul ülimalt oluline ka nende tervis. Kahjuks on läbipõlemine ja depressioon tööturul “tõusev trend” ning nende teke on tihti seotud pingelise ja raske tööga. Neid probleeme on võimalik ennetada või leevendada õigel ajal tähelepanu pööramisega. Pakkudes tööandjana häid võimalusi puhkamiseks, taastumiseks, sportimiseks või enesearenguks, nii võid päästa mõnegi kolleegi vaimse tervise. See ei kehti vaid tööandjatele, vaid kui tunned ennast ise kurnatuna või näed kolleege vaevlemas, siis pöördu kindlasti lahenduste leidmiseks oma tööandja või spetsialisti poole. 

Kolmandaks peitub efektiivsus meeskonnatöös. Jagatud ülesanded ning pidev suhtlus viib palju kiiremini ning edukamalt eesmärkideni, olenemata sellest, kas ettevõttes töötab kaks või kakssada töötajat. Innusta meeskonda julgelt ja vabalt suhtlema ning loo neile eesmärgid, mis on üheselt mõistetavad ning ühiselt saavutatavad. Nii on võimalik luua mitmekülgne meeskond, kes on nõus panustama üksteise heaolu nimel.

Lõpetuseks – alati on oluline olla kursis oma kolleegide käekäigu ning heaoluga. Sellega kindlustad teadmise, et probleemide korral oskad neid näha, aidata või suunata lahenduste leidmiseni. Kui soovid tööandjana uurida töötajate rahulolu, siis üks võimalus on läbi viia anonüümne rahulolu uuring, mis aitab saada võimalikult ausad vastused. Ole julge, küsi ja anna nõu, jaga mõtteid ning ole osa tiimist, et maksimeerida enda ja teiste potentsiaal!