Baltikumi suurim tervise- ja sporditeenuste platvorm SportID ning ambitsioonikas töötervishoiu ja -ohutust haldav iduettevõte VITS alustasid koostööd. SportID liitus koos teiste partneritega VITS-aga seemnerahastuse ringis ning omandas väikeosaluse ettevõttes.

SportID tegevjuht Marti Soosaar kinnitas, et VITS-a panustati põhjusel, kuna nähakse kahe ettevõtte vahel suurepäraseid koostöövõimalusi tagada terviklik töötervishoiu ja töötajate kehalist aktiivsust soodustav lahendus, millest kõik ettevõtted võidaksid. “Täna sihime VITS-aga enamjaolt sama sihtgruppi – ettevõtete personaliosakonda. Pidevalt oleme kuulnud nendepoolset muret, et kohustuslikud tervisekontrollid töötajatele võiksid olla meie keskkonnas esindatud, kuid see vajaks meie silmis märksa teistsugust lahendust, kui see, mida hetkel korporatiivkliendile pakume. Töötervishoiu teenus pole pelgalt doktori külastus, mille eest ettevõte peab tasuma, vaid arsti otsuse teavitamine tööandjale, järelkontrolli külastuse arvestuse pidamine ning palju muud, mida SportID platvormile plaanitud ei ole. Seevastu katab VITS need põhimõtteliselt ühe efektiivse vitsalöögiga,” selgitas Soosaar koostöö tagamaid. “VITS-a asutaja Jaanika Jelistratov on Eestis töötervishoiu valdkonnas vaieldamatult tippspetsialist ning oleme kindlad, et nende tiim suudab teha toote, mida ka meie kliendid sooviksid osta,” lisas Soosaar.

Jaanika Jelistratov VITS-ast kinnitas, et loodab koostöös SportID-ga jõuda tuhandete ettevõteteni Baltikumis. “Täna oleme tee alguses, mida SportID on juba mõned aastad käinud. Koostöös nende müügitiimiga on meil kindlasti tunduvalt suurem võimalus kiiremini jõuda paljude keskmiste- ja suurte Baltikumi ettevõteteni. Usun, et koostöös peitub jõud, mida Eesti sarnases valdkonnas tegutsevad ettevõtted võiksid sagedamini ära kasutada,” arvas Jelistratov.

VITS allkirjastas investoritega just hiljuti seemneringi rahastuse summas 80 000€, kus suurimaks investoriks oli ettevõtte senine osanik Startup Wise Guys. Lisaks SportID-le osales selles rahastuse ringis veel üks äriingel. VITS osales aasta alguses Startup Wise Guys kiirendis Vilniuses ning tänaseks on tarkvaraplatvorm kasutusel 11 ettevõttes. SportID on samuti osalenud Startup Wise Guys kiirendis ning tänaseks on tervise- ja spordikulude haldamise teenus kasutusel enam kui 1000 ettevõttes üle Baltikumi.