Meie selle nädala SportID Virtual Gym & Studio challenge väljakutseks tuli külla Eesti aerutamislootus ja Tokyo olümpiamängude kandidaat Kaspar Sula ning Eesti võrkpalli naistekoondise ja TÜ Bigbanki naiskonna liige Ingrid Kiisk. Väljakutse osutus senistest kõige raskemaks, kuid alla ei tahtnud anda keegi. 

Väljakutse sisu


Harjutus 1: Kätekõverdus + toenglamangust sirutushüpe (käed jäävad mahad, kuid sirgete jalgadega hüppad puusadest kõrgemale)
Harjutus 2: Toenglamangust kükki hüpe ning 180 pöördega hüpe
Harjutus 3: Selili lamangust ilma käte abita püsti tõusmine ja üleshüpe

Kokku tuli läbida 3 seeriat.
  • I seeria mehed 30 ja naised 21 kordust.
  • II seeria M20 ja N15
  • III seeria M10 ja N9

Tulemused

Kell läks kinni pärast kolmanda seeria lõppu, mis tähendas, et Kaspari lõpuajaks jäi 10:42 ning Ingridil 8:38. Nüüd on kõigi teie kord kodus või õues järgi proovida, kuidas keskmisest keerulisema väljakutsega hakkama saate. Sportlaste lõpuajad annavad aimu, et tavainimesel tuleb pingutada 15-20 minutit või kauemgi. Tõesta aga endale, et suudad seda teha siiski tippsportlastele sarnase ajaga.  

Selle nädala auhinnaloosis oli Ingridi autogrammiga TÜ Bigbanki mängusärk ja Kaspari autogrammiga soojendussärk. Vaata kogu treening järgi SportID Facebooki vahendusel.

Kiisk vs Sula vs sina

⚡️Uus väljakutse!⚡️Kui muidu oled teisel pool ekraani rinda pistnud ühe sportlasega, siis selle laupäeva erisaates tuleb Virtual Gym & Studiole külla KAKS Eesti tippsportlast.💥Väljakutse võtsid vastu Eesti aerutamiskoondisesse kuuluv ja Tokyo olümpiale pürgiv Kaspar Sula ning Ingrid Kiisk, kes on Eesti võrkpallinaiskonna liige ja peab oma võitlused erinevalt Kasparist pallisaalis, mitte vee peal.💥Harjutus 1: Kätekõverdus + toenglamangust sirutushüpe (käed jäävad mahad, sirged jalad hüpata puusadest kõrvemale)Harjutus 2: Toengust kükki hüpe ning 180 pöördega hüpeHarjutus 3: Selili lamangust ilma käte abita püsti tõus ja üleshüpe3 seeriat. I seerias mehed 30 ja naised 21 kordust. II seeria M20 ja N15 III seeria M10 ja N9Tulemused on aeg, mille saavutate. Kaspari aeg 10:42, Ingridil 8:38.Väljakutse vastuvõtmiseks on aega pühapäeva päeva lõpuni. Auhinnaloosis on Ingridi autogrammiga TÜ Bigbanki mängusärk ja Kaspari autogrammiga soojendussärk.

Posted by Sport ID on Reede, 8. mai 2020

Võistlejate treening ja tulevik eriolukorra ajal

Enne ja pärast väljakutset oli pisut aega ka sportlastega juttu puhuda. Ingrid rääkis meile, et naiskond on just samal päeval pidamas videokoosolekut, kus lähiaja plaanid ette võetakse. Juuniks on plaanis tiimilaager, kuid mängudekalendrit veel mingisugust teada ei ole. Hetkel on lahtine, millises klubis Ingrid järgmisel hooajal mängib, sest konkreetseid kokkuleppeid veel pole. Tartus jätkamine on siiski tõenäoline, sest hetkel on Ingridil pooleli veel ülikooliõpingud.

Kasparil on vorm läinud allamäge ja nüüd pärast koroonat on tarvis uuesti vormi ehitama hakata. Seda seetõttu, et kõik olulised võistlused sel aastal jäävad ära ning ka olümpiakohad selguvad alles järgmisel aastal. Selle väljakutsega Kaspari trennipäev veel ei piirdunud, sest pärast enda tühjaks pingutamist ootas ees veel 70 km rattasõitu. Küsimusele, miks ta Eesti rahvasspordiala sõudmise asemel valis hoopis aerutamise, vastas Kaspar, et aerutamine on lihtsalt nii palju lahedam. Sellest hoolimata tervitas ka kõiki sõudjaid.