Suuri rühmatreeninguid tutvustavaid spordipäevasid ei ole Eestis just palju. Nike Training Day on ilmselt suurim omataoline ning peakorraldaja Rein Kahro sõnutsi oli lausa 1500 trennihullu” selleks suureks päevaks Saku Suurhalli pileteid lunastanud. Treeningpäevale on oodatud kõik, kes naudivad trenni tegemist ning tahavad veeta ühe sportliku ja emotsiooniderohke päeva suurel trennipeol.

@anneauvaart Instagrami kontolt kokkuvõte Nike Training Day 2019-lt

Mida selline treeningpäev endast kujutab? Terve päev oli võimalik kaasa lüüa mitmetes erinevates rühmatreeningutes. Sel korral oli pealava programm ligi 6 tundi pikk – pool tundi trenni ning veerand tundi pausi. Sedasi said suuremad trennisõbrad teha järjest kuni kaheksa treeningut. Kas mõni päriselt ka kõik 4 tundi trenni ette võttis, on kahtlemata keeruline vastata, aga elu näitab, et selliseid hulle leidub küll. Mõne jaoks pole neli tundi ilmselt midagi väga erilist – isegi keskmine jooksusõber lippaks selle ajaga ainult ühe täispika maratoni.

Kuid ega treeningud ei piirdunud vaid pealavaga. Kokku oli Nike treeningupäeval veel viis erinevat treeningala, kus sai harrastada intervalltreeninguid, spinningut, cross fitnessi, joogat ja palju-palju muud. Igale maitsele midagi ja palju. SportIDEAS tiim oli trennipäeval esindatud kolme liikmega. Kohal olid SportID tegevjuht Marti, klienditoe haldur Evelin ja müügiesindaja Liis. Lisaks olid kaks meie tiimiliiget korraldustiimis. Spordiklubide müügijuht Kadri-Liis, kes on Nike Training Club treener ja on teadupärast üks MyFitnessi parimatest rühmatreeneritest (vähemalt meie arvates). Lisaks oli korraldustiimis ka SportID peatreener Kristi, kes samuti annab treeninguid MyFitnessis ning oli üritusel läbi viimas mitut erinevat kava. Eesti suurim spordiklubide kett MyFitness kandis selgelt päeva korraldusraskust treenerite poole pealt.

Seega oli meil üsna hea isikliku kogemuse pealt treeningpäevast väike kokkuvõte teha.

Marti: “Mulle meeldivad sellised päevad – joosta, suusatada või rattamaratonil osaleda on ka muidugi tore. Pärast oled väsinud ja õnnelik, kuid siis on ikkagi hiljem kuidagi raske olla. Pidevalt samad liigutused ning peale sellist treeninguterohket päeva kuskilt valutab nädala aega järjest. Kuid sellised treeningpäeva trennid olid kõik erineva iseloomuga ning ei koormanud ühtesid samasid kohtasid liialt üle. Kokku tegin ära viis treeningut ja võtsin osa kahest võistlusest – seega koormust sain mõnusalt. Minu jaoks kõige lahedamad olid muidugi BodyCombat, mis on juba varasemalt isiklik lemmik ja Sweat to the Beat. Lisaks mõnusalt koordinatsioonilist väljakutset pakkuv oli Naine Fitness, kus ma ilmselt olin ainuke mees või siis äärmisel juhul üks kolmest. Ilmselt oleks minu lemmikuks treeninguks osutunud ringtreening, kui kahe ringi asemel oleksime teinud viis. Kuid olgem ausad ega siis rohkem poleks tahtnudki midagi teha. Kokkuvõtteks paneksin mina päeva hindeks 5+.”

Evelin: “See oli minu esimene kogemus osa võtta sellisest suurest treeningpäeva üritusest ning pean ütlema, et see oli tohutult äge! Väga mõnus atmosfäär – hämar valgustus, prožektorid, trennihimulised inimesed ja laval professionaalsed treenerid. Kõik trennid olid jõukohased ning kuna mitteregistreerimise pärast teistesse saalidesse trenni ei saanud, siis oli heameel, et suures saalis said kõik osa võtta ilma registreerimata. Kõik saalis olijad hoolimata treenituse tasemest olid väga motiveeritud ning ei pidanud kurvastama, kui paarivõtu ajal kedagi tuttavat kõrval polnud, sest ka “võõras” oli kohe nõus paarisharjutusi tegema. Kokkuvõttes täis treeninguid korda läinud päev ning usun, et kõik, kellel enne veidi motivatsioonist puudu jäi, said korraliku trennipisiku jälle sisse.”

SportID müügiesindaja Liis koos spinnitreeneri Meeme Männistega pärast trenni. Naeratus on kahtlaselt suur, kas jäi jõudu veel sisse?

Liis: “Ma nägin trennidesse eelregistreerimisel vaeva, et endale tagada koht SkySpinningu ala treeningusse. Kõik eelregistreerimise kohad täitusid lausa 10 minutiga. Seega eeldasin juba varem, et seal läheb rabamiseks, kuna tegu on populaarse üritusega. MyTabata spinningutrenn oli üks raskemaid, kus sellel päeval osalesin, kuid rõõm soorituse üle oli selle võrra suurem! Tegin veel kaasa soojenduses, NTC ringtrennis, Sweat to the Beat-is ja veidi ka treeningus Naine. Kuna kõik trennid olid mõõduka pikkusega, ei olnud nii mitmes trennis osalemine raske. Pigem olin päeva lõpus rahulolev ja õnnelik. Treeningpäev on ideaalne võimalus katsetada uusi treeningstiile ning näha millistesse sooviks edaspidigi minna. Kindlasti andis treeningpäev julgust uute stiilide proovimiseks ja treeningutega alustamiseks. Lisaks meeldis mulle ürituse puhul see, et suhtumine ja õhkkond oli väga sõbralik ning ühtsuse tunne tekkis trennides kiiresti.”

Treeningpäeva treener Kadri-Liis: “Suurepärane tunne on näha nii palju inimesi, kes naudivad ja tunnevad rõõmu liikumisest. Selline üritus on igale trennihundile auhinnaks jaksamise, jõudmise ja tahtmise eest rassida igapäevaselt treeningsaalides. Minu keha on peale sellist trennipäeva väga-väga väsinud, aga vaim on valmis uuteks ja veel paremateks treeninguteks. Selline üritus annab mega palju emotsiooni igale treenerile ja treenijale jätkamaks treeningute teekonda.”

Osalejate Instagrami feed #niketrainingday2019

[wdi_feed id=”2″]