Eesti suurim spordi- ja terviseteenuste müügiplatvorm SportID korraldas Tartu Rannakeskuses Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare suurepärase MK-hõbeda puhul harrastajate rannavõrkpalli turniiri. Hommikul tuli idee ja läks kutse välja ja õhtul oli Rannakeskuses kohal 19 „harrastuspallivõlurit“, kes jagunesid kenasti korraldajate paigutuse abil kuueks üsna võrdväärsesks võistkonnaks.

Ilma kaotuseta seekord keegi ei jäänud, kuid liigatabeli järgi peetud võistluse panid nelja võidu ja kõigest ühe kaotusega kinni Rauno Kink, Reet Alas ja Sven Kask. Teise kuni neljanda koha heitluses läks tõeliselt veriseks, sest kolme võidu ja kahe kaotusega tiime kogunes kokku kolm. Omavahelise mängude surnud ringide tõttu võttis teise koha parima geimide suhtega võistkond koosseisus Johann Olaf Lääne, legendaarne disc-golfar ja saalihoki mängija Anti Kustassoo ja Eliise Kohv. Viimases ülitulises heitluses nende vastu välja võideldud võit tõi kolmanda koha võistkonnale koosseisus Kunnar Kangro, Kadri Leiten ja Nils Holger Sova.

Võistlusel ka ise kaasa löönud SportID tegevjuht Marti Soosaar hindas võistlust igati kordaläinuks. „Tartus, ja tegelikult kogu Eestis, on volleharrastajate seltskond meeldivalt arvukas, mis võimaldaski sedavõrd lühikese etteteatamisega turniiri teha. Spordiala populaarsus Eestis tundub olevat kasvutrendis nii harrastajate kui tippude seas. Kindlasti innustas meie meeste eilne suurepärane mäng paljusid meid ning loodetavasti järgmisel aastal võtab suve jooksul üle Eesti toimuvatest rannavõrkpalli võistlustest osa veelgi arvukam seltskond,“ ütles Soosaar turniiri kokkuvõtteks.

Augusti lõpp hellitas osalejaid tõeliselt meeldiva suveilmaga, millega ei saanud hiilata isegi paljud südasuvised rannavolle võistlused. Soojakraade oli stardis kella viie paiku koguni 27 ja poole üheksa paiku lõpuski meeldivalt 22 kraadi.

Muide, rannavõrkpalliväljakuid saad SportID-st rentida nii suvel, kui talvel.

Tulemused

I koht Rauno Kink, Reet Alas, Sven Kask – 4 võitu ja 1 kaotus

II koht Johann Olaf Lääne, Anti Kustassoo ja Eliise Kohv – 3 võitu ja 2 kaotust (geimid 7:4)

III koht Kunnar Kangro, Kadri Leiten, Nils Holger Sova – 3 võitu ja 2 kaotust (geimid 8:5)

IV koht Koit Vaino, Marti Soosaar, Mikk Laas, Marge Läll – 3 võitu ja 2 kaotust (geimid 6:6)

V koht Sander Lepp, Jakob Goroško, Oliver Pruvel – 2 võitu ja 3 kaotust

VI koht Mario Liiva, Vaido Pechter ja Kristi Männamets – 0 võitu ja 5 kaotust