Suvised ilmad on jooksusõpradele naeratuse näole toonud. Kuna vabas õhus võib võistlusi ja tervisejookse endiselt korraldada, siis on ka toimumas sellel suvel mõõduvõtte lühematest distantsidest maratonideni välja. Toome sinuni vaid mõningad põnevamad võistlused, mis toimuvad Eesti eri paigus ning pakuvad igaühele midagi, kes soovib ennast aktiivselt liigutada.

Eesti Linnajooksu 2020

Kui oled jooksusõber, kuid kodulinna tänavad on pähe kulunud, siis oleks aeg mõelda mõõduvõtule mõnes teises Eesti kaunis linnas. Avasta linnatänavaid kohtades, kus sa varem pole käinud. Sel aastal on tulemas veel jookse nii mandril kui saartel:

Suurjooks ümber Viljandi järve – Viljandi- 1. august 2020

Kuressaare Linnajooks – Kuressaare- 30. august 2020

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks – Pärnu – 5. – 6. september 2020

Tallinna Maraton – Tallinn – 12.-13. september 2020

Rapla Selveri Suurjooks – Rapla – 19. september 2020

Viking Line Eesti Ööjooks – Rakvere – 26. september 2020

Viking Window Paide-Türi Rahvajooks – Paide-Türi – 27. september 2020

Tartu Linnamaraton – Tartu – 3. oktoober 2020

Narva Energiajooks – Narva – 10. oktoober 2020

Lisainformatsiooni leiad SIIT.  

47. Saaremaa kolme päeva jooks 2020

Ühenda mõnus puhkus Eesti suurimal saarel maratonidistantsi läbimisega. Seda muidugi formaadis, mis on paljudele jõukohasem – võistlus toimub kolm päeva, mille jooksul läbitakse kokku maraton ehk 42 kilomeetrit (10 km, 16,195 km ja 16 km). Võta igast päevast mõni tund jooksmiseks ning naudi päeva teist poolt suvisel Saaremaal. 

Lisainformatsiooni leiad SIIT

Eesti Ööjooks – Ülemiste eri

Öösel jooksmine tundub ohtlik? Ära muretse! Tule vaata, kuidas Tallinna öised tänavad paistavad koos sadade teiste jooksu- ja kõndimishuvilistega. Karges sügisõhus oktoobrikuu keskel toimub Ülemiste ööjooks, mille distantsideks saab valida 5 ja 10 kilomeetrit. 

Lisainformatsiooni leiad SIIT.

IV Rae Run

Sulle meeldib joosta lühemaid distantse kui 3 kilomeetrit? Rae Run jooksudel on võimalik osaleda teatevõistluse formaadis! Pane võistkonda kokku, läbige 5.8 kilomeetrit teatejooksuna ning nautige jooksmist linnamürast eemal, sest huvitavad lühirajad Rae ümbruses juba ootavad. 

Lisainformatsiooni leiad SIIT.

Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sari

Kui armastad lühikesi jookse, kuid otsid motivatsiooni või võistlushimu igapäevaselt, siis Tallinnas toimuvad Tradehouse tervisejooks- ja kõnd sarja võistlused toimuvad igal nädalal kohalikes parkides ja metsades. 

Lisainformatsiooni leiad SIIT. 

Rõuge 3 torni maastikumaraton

Otsid endale väljakutset? Lõuna-Eestis toimub 12. juulil Rõuge 3 torni maastikumaraton, mis paneb Sind proovile üle 42-kilomeetrisel maastikujooksul, kus tuleb läbida metsi, matkaradu ja külateid ning annab võimaluse nautida samal ajal Eesti loodust erinevates vaatetornides. Samuti viib jooks sind üle riigipiiri – kuid kust ja kuhu? Selleks pead Sa ise jooksma minema. 

Lisainformatsiooni leiad SIIT.

7. Ida-Virumaa staadionimaraton

Maratonijooks staadionil pole midagi ennekuulmatut. Küll aga Ida-Virumaa staadionijooksu teeb põnevaks fakt, et kogu maratoni ja poolmaratoni jooksmine toimub keskööst alates hommikutundideni. Kui soovid lisada ekstreemsust enda võistlustsüklisse, siis eriline maraton Vokas on Sinu jaoks. 

Lisainformatsiooni leiad SIIT.

Otsi oma jooksujalanõud välja ja mine jaluta või jookse kodukohas, et tunda rõõmu Eesti suvest. Kui vajad uusi jooksutosse, siis mine loe meie blogi: Kaheksa nippi, kuidas leida ideaalset jooksujalanõud.