Eestlastele meeldib käia ajaga kaasas ja järgida huvitavaid trende maailmas. Kindlasti on paljudele juba kõrvu jäänud ka sellised protseduurid nagu EMS treening, LPG massaaž ja rullmassaaž. Kas lõpuks ometi on välja töötatud imemasinad, mis panevad võluväel tselluliidi ja liigse rasva kaduma? Uurisime seda ja kõike muud põnevat lähemalt Tallinna kesklinna kõige uuemast ilu- ja kehasalongist SLIMM.

SLIMM salong

EMS treening

Algselt taastusravi eesmärgil loodud EMS (electric muscle stimulation) treening ehk lihaste stimuleerimine elektriimpulssidega on saanud populaarseks ka tavatreenijate hulgas.

EMS treening:

  • võimaldab üheaegselt treenida pea kõiki lihasgruppe;
  • aitab kokku hoida väga palju aega (trennikestvus vaid 20min);
  • viib sind kokku asjatundjast personaaltreeneriga, kelle valvsa pilgu all treening läbi viiakse;
  • aitab seljavalude korral;
  • põletab rasva;
  • lähtub just sinu personaalsetest vajadustest ja võimetest;
  • aitab treenida lihaste tasakaalutust;
  • võimaldab treenida ka vigastuse tagajärjel (näiteks põlvevigastus ei lase kükkida);
  • imiteerib kehale omaseid närviimpulsse ja elektrivool on väga vähese tugevusega, mis ei ole ohtlik;
  • aitab trennis välja pigistada kogu sinu 100% pingutuse;

Jääb ära raske trennikoti tassimine, sest treeningvarustus ja pesemistarbed on salongi poolt. 20 minuti jooksul personaaltreeneri pilgu all saab anda endast trennis 100% – ühe korra nädalas kõlab ikka väga hästi! Just treeneri personaalne lähenemine ja väga intensiivne suhtlus treenitavaga muudab selle kogemuse tõhusaks. Kui mingi lihasgrupi stimulatsioon on liiga intensiivne või vastupidi liiga nõrk, saab seda kohe reguleerida. Kui juba maailmakuulus sportlane Usain Bolt kasutab vastavat treeningmeetodit, siis tuleb julgeda see ära proovida!

EMS treening. Allikas: SLIMM Facebook

LPG massaaž

LPG massaaži on nimetatud moodsaks sõdalaseks tselluliidi vastu. Selga antakse õhuke läbipaistev valge kostüüm ja sinu ülesandeks on lihtsalt mõnuleda. Just see massaaž aitab võidelda tselluliidiga, elavdab vere- ja lümfiringet ning ainevahetust. Protseduuri eesmärgiks on mõjutada organismi tööd läbi meie suurima organi – naha. Rohkem tähelepanu pööratakse  probleemsematele piirkondadele, mis naistel on peamiselt puusad, kõht, tuharad jne. Protseduuri läbiviiv spetsialist lükkas ümber ühe suurima müüdi LPG massaaži kohta – välja veninud nahk. See müüt on tekkinud ilmselt algusaegadest, kui arvati, et parema tulemuse saamiseks tuleb protseduuri läbi viia maksimaalse võimsusega, mis võis nahale olla liiga karm. Tänapäeval pole selliseid juhtumeid ette tulnud ning spetsialistid teavad täpselt, mis tugevusega on ohutu mehaanilist massaaži kliendi peal teostada.

LPG massaaž. Allikas: Google

Eriti nauditav on LPG massaaž pärast intensiivset EMS treeningut. Seda kombinatsiooni ja mitmete erinevate protseduuride ning treeningute põimimist soovibki SLIMM stuudio oma klientidele soovitada. Tõhusamate tulemuste võtmesõnad on kindlasti mitmekesisus ja kombineerimine.

SLIMM ilu- ja kehasalong

Rullmassaaž

Rullmassaaž tundub olevat justkui massaaži ja treeningu vahepealne variant. Selle protseduuri käigus võib kuluda keskmiselt 300 kcal! Samal ajal aitab see välja rullida kehast mürkained, parandab ainevahetust ning aitab samuti võidelda lümfisüsteemi häiretega nagu näiteks tselluliit. Regulaarne rullmassaaži külastamine aitab kõrvaldada ka ainevahetushäireid ning lihaspingeid.

Rullmassaaž. Allikas: SLIMM Facebook.

Kokkuvõte – kas siis imeprotseduurid või mitte?

Ühe korra proovides ilmselt mitte. LPG massaaž, rullmassaaž ja EMS treening on erinevatele kehaga seotud probleemidele tihtipeale suureks lahenduseks, seda eriti kuurina läbimisel. Siinkohal on oluline mõista tervik komplekti – tasakaalustatud toitumine, aktiivne eluviis ja piisav füüsiline koormus. Kõik masinad ja protseduurid jäävad olulisteks abivahenditeks tervisliku eluviisi loomisel. Sinul jääb üle valida endale sobivaimad (või põnevaimad) vahendid – ära unusta hoida oma tervislikku teekonda lõbusana!

Kui tahad lisada veidi põnevust argipäeva treeningutesse või klassikaline massaaž on juba Sinu jaoks igav, siis SLIMM on ette valmistanud Sulle värvika valiku, mille leiad SportID keskkonnast: https://sportid.ee/pos/slimm/services

View this post on Instagram

💬Kuna EMS treening on väga intensiivne ning lihastele suur koormus, siis piisab kogu keha lihaste tugevdamiseks 2×20 minuti pikkusest treeningust nädalas.⁣ ⁣ EMS treeninguga on võimalik: ⁣ ☑️ alandada kaalu ⁣ ☑️ kaotada tselluliiti ⁣ ☑️ tõsta lihastoonust⁣ ☑️ parandada (rasedusjärgset) figuuri⁣ ☑️ vabaneda seljavaludest ja lihaspingetest ⁣ ⁣ Trenni eeliseks võrreldes tavatreeninguga on see, et treeningu kestvus on vaid 20 minutit ning jääb ära see tülikas spordikoti kandmine ning vabandused ajanappuse pärast. EMS treening on ülimalt tõhus ja intensiivne ning viiakse läbi koos kogenud personaalse treeneriga. Kuna meil on kaks #xbody treeningseadet, siis on võimalik treening läbi viia koos kaaslasega.⁣ ⁣ Esimesel treeningul pannakse kirja personaalne eesmärk- (olgu selleks siis (rasedusjärgse) figuuri taastamine, vigastusest taastumine või lihastoonuse tõstmine. Lisaks sellele on meil toetavaid protseduure mis täiendavad maksimaalsete tulemuste saavutamist.⁣ ⁣ Tule proovi kasvõi lõunapausi ajal, sest selle ajaga saad trenni tehtud ja lõuna söödud ning motiveerituna päeva jätkata. Esimene proovikord 20€💪

A post shared by SLIMM (@slimm_studio) on