Olude sunnil on paljud Eesti inimesed kodudes sotsiaalses isolatsioonis, kuid neli seina võivad varsti hakata aktiivsemaid inimesi hulluks ajama. Kuidas treenida, kui puuduvad raskused ja treeningvarustus? Meie kodus on esemeid, mida kasutame igapäevastes toimingutes, kuid milliseid neist on võimalik efektiivselt kasutada ka treeningu eesmärgil? Toome teieni vaid mõned võimalused, kuidas jääda aktiivseks oma kodus väheste vahenditega. 

  • Seljakott raskuseks!

Valmistud suvehooajaks kükkidega või soovid treenida biitsepsit, siis lahendus sellele on lihtne. Kui Sul on kodus selja- või treeningkott, siis täida see raamatute või täidetud veepudelitega ning Sul on täiuslik sangadega lisaraskus.

  • Kui seljakotitäis on liiga palju, siis täida üksikud pudelid veega! 

Kahe sarnase pudeli või kanistri abil saad olla kindel oma “hantlite” raskuses. Tuletame meelde, et üks liiter vett = üks kilogramm.

  • Kasuta dekoratiivpatja!

Dekoratiivpadja peal seistes on selle funktsioon väga sarnane tasakaalupadjaga, mille abil oma tasakaalu arendada ning süvalihaseid treenida. Patja kasutades on võimalusi palju – seisa, kükita, balansseeri ja pane ennast proovile.

  • Pallid!

Kindlasti leidub mõne inimese kodus korvpall, jalgpall, tennisepall või mõni muu kera, mida treeninguks kasutada. Erinevaid palle saab kasutada jõutreeningu eesmärgil kätekõverduses, kõhulihastes ning paljudes teistest harjutustes. Lisaks on pallidega võimalik arendada koordinatsiooni ja osavust – õpi žonglöörima või põrgata ühte palli ning samal ajal viska teist õhku. Pärast trenni on võimalik tennisepalli kasutada ka massaažirulli asemel. 

 

  • Trepid!

Korter- ja eramaju ühendab tihti üks asi – seal on alati olemas trepid. Kui muidu on trepid iga sportlase õudusunenägu, siis kodustes tingimustes ei pea ekstreemsustesse laskuma. Treppe saab kasutada efektiivselt intensiivse pulsitreeningu asemel ning jalgade ja tuhara või isegi triitsepsi treeninguks.

  • Harjad ja mopid!

Harja ja moppi saab kasutada peale toa puhastamise veel mitmel eesmärgil. Esiteks on harjavars hea abivahend erinevatel venitustel ning samas võib kasutada seda ka takistusena maas, millest üle hüpata, kõndida või lausa joosta.

  • Väikesed ja suured rätikud!

Rätikuid saad kasutada kogu treeningu vältel. Parim lahendus on treeningmati puudumisel asendada see suurema rätikuga, et oleks mugavam harjutusi teha. Samas saab väiksemaid rätikuid asetada jalgade alla, neid tõmmata, kasutada kummilindina ja paljugi veel, et teha harjutusi raskemaks ning füüsilisemaks. 

  • Sein!

Kui sul eelnevalt nimetatud esemeid tõesti kodus ei ole, siis mõne seina peaksid ikka leidma! Seina vastas saab istuda, seda tõugata ning selle abil saab väga efektiivselt pärast treeningut ennast venitada. 

  • Keharaskus!

Siiski ei saa üle ega ümber, et väga hea treeningtulemuse saab oma enda keharaskusega. Sul pole vaja kodus ühtegi varustust, et teha erineva keerukus- ja raskusastmega harjutusi, kasutades vaid omaenda kilogramme.  

Loodame, et kodustest treeningesemetest tekivad loovad mõtted harjutusteks ning kutsume kõiki üles jagama oma ideid ja teadmisi, kuidas veel kodus lihtsa vaevaga treenida. Hoia meid kursis teemaviitega #treeninkodus ja märgi ära @SportID Facebookis ning Instagramis, et saaksime seda kõigiga jagada.