Rõõmusõnum kõigile spordihuvilistele! Hetk tagasi andis Vabariigi Valitsus ametlikult teada, et alates 18. maist võivad treeninguteks taasavada enda uksed kõik spordisaalid, jõusaalid ja ujulad, vastavalt kehtestatud ohutusnõuetele. Sealhulgas kehtib endiselt 2+2 reegel.

Valitsuse leevenduste kava
Sportimine
Lubada alates 18. maist kõigi spordialade võistkondadel treenida vabas õhus tulenevalt spordiala rahvusvahelisest võistlusmäärustikust. Lubada alates 18. maist korraldada spordivõistlusi vabas õhus, kui need on pealtvaatajateta ning osaleb kuni 100 inimest.

Lubada alates 18. maist spordiklubide, sealhulgas jõusaalide ja ujulate avamine sporditreeninguteks siseruumides tingimusel, et korraldaja tagab, et järgitakse:
◘ 2+2 nõuet
◘ siseruumides maksimaalselt 50% täituvust, kuid mitte rohkem kui 10 inimest ühes grupis
◘ välitingimustes mitte rohkem kui 100 inimest

Lubada alates 1. juunist spordiklubide, sealhulgas jõusaalide ja ujulate avamine sporditreeninguteks siseruumides tingimusel, et korraldaja tagab, et järgitakse:
◘ 2+2 nõuet
◘ siseruumides maksimaalselt 50% täituvust
◘ välitingimustes mitte rohkem kui 100 inimest

Täpsemad reeglid ning lahtiolekuajad määrab iga ujula, spordiklubi või -hoone vastavalt Vabariigi Valitsuse nõuetele ise.

Paneme kõigile spordihuvilistele südamele, et kuigi olukord leeveneb, siis palun järgige hoolikalt treeningsaalide ja ujulate reegleid ning haigussümptomite ilmnemisel jääge koju. Sellega ennetame uute haiguspuhangute teket ning näitame eeskuju, et spordihuvilised hoolivad kõigi tervisest ja heaolust. Varuvõimalusena ei kao veel niipea virtuaaltreeningud, mille tunniplaaniga saad jätkuvalt kursis olla SportID Facebooki vahendusel. 

Kui tekib soov treenida ilusa ilma korral värskes õhus, siis paljud spordiklubid on alustanud ka välitreeningutega, millega saad liituda juba täna. Uuri lähemalt oma koduklubi või piirkonnas asuvate spordiklubide kodulehekülgi ning alusta juba sellel nädalal! Paljude spordiklubide ja treenerite puhul on võimalik soetada pilet välitreeningule SportID keskkonnast. Soovime Sulle ohutut sportimist!