Järgmisena on Virtual Gym & Studio treeneritest au tutvustada Sparta spordiklubi aeroobikatreenerit ning 2012. aasta Londoni olümpiamängudel Eestit esindanud Evelin Taltsi!

Evelin on mitmekordne Eesti meister nii jooksuradadel kui ka maastikujooksu erinevatel distantsidel. Kuigi parimad tulemused tippsportlasena sündisid üle paari aasta tagasi, siis pole Evelin spordist kõrvale astunud ning on endiselt hinge ja südamega aeroobikatrenne andmas. Eluaeg spordiga tegelenud ning ka ülikoolis kehakultuuri õppinud Evelin on öelnud enda hobide kohta, et “mu suurim hobi on mu töö”, mis kirjeldab hästi tema elustiili ning uskumatut võimekust treenida teisi ning samal ajal ka ennast suurepärases vormis hoida. Virtual Gym & Studio vahendusel viib Evelin läbi igal argipäeva hommikul (8:30) hommikuvõimlemist ning esmaspäeval ja kolmapäeval (18:30) selja- ning rühitreeninguid. Lisaks hoia silm peal VGS tunniplaanil, kuna Evelini trenne kohtab seal veelgi. Sparta Spordiklubis tegeleb Evelin aga FunctionalBody, KST (Kõht-Selg-Tuhar) ja eakate treeningutega.

Tippsportlasena Eestit maratonijooksus olümpial esindanud Evelini maratonirekord on nii võimas nagu 2:39:15, mis jääb paljudele sportlastele püüdmatuks. Ise Evelin peab ennast siiski aga harrastussportlaseks, kuigi veel aktiivselt jooksmisega tegeledes suutis anda selle kõrvalt treeningsaalides 15-20 treeningut nädalas. Kust see energia tuleb? Seda me ei tea, kuid uurisime Evelinilt endalt, miks tema treeningutel käima peaks ning mis on parim puhkus. 

  • Mis on LIVE-treeningu plussiks võrreldes saalitreeninguga?

           Loomulikult on minu jaoks alati võitja poolel saalitreeningud, kuid kui LIVE-treeningu eelis välja tuua, siis on kindlasti selleks aja kokkuhoid – saab treenida omas kodus ja ära jääb spordiklubisse minek ja tulek. 

  • Kas eelistad hommikust, päevast või õhtust treeningut? 

Mulle meeldib trenn hommikul ära teha, aga kuna minu töö on selline, et tuleb vormis olla olenevalt kellaajast, siis on minu keha õppinud nautima nii päevaseid kui ka päris hilisõhtuseid trenne.

  • Kas Sul on soovitusi inimesele, kes liitub Sinu treeningutega esimest korda?

 Ole valmis üllatusteks – iga trenn on eriline, kus õpid pea iga kord mõne uue liigutuse. Tunnis on su tähelepanu nii hõivatud, et kellale tuleb meelde vaadata esimest korda alles venituse ajal.

  • Milline on parim viis treeningutest puhkamiseks? 

Loomulikult magamine. Kes palju treenib, see peab palju magama. 

  • Kas treening õues või siseruumis? 

Alati eelista treeningut värskes õhus!

  • Kas on olemas treening või treeningstiil, mida kõigile soovitaksid?

Kõik muud trennid ja spordialad võivad olla, aga võimlemine PEAB olema. See on iga sportlase treeningu kohustuslik osa, olgu ta maailma tipp või harrastaja.

  • Millist treeningstiili teed ise kõige meelsamini kaasa?

Kõik kus saab tantsida.

  • Mis on Sinu suurim sportlik saavutus?

Osalemine Londoni Olümpiamängudel maratonijooksus 2012 aastal.

  • Jooksmine või rattasõit?

Jooksmine, vana arm ei roosteta. 🙂

Soovime Evelinile jõudu ja jaksu ning kutsume Sind üles koos Eveliniga võimlema. Evelini treeningutel saad silma peal hoida SportID Facebookis või Evelin Taltsi leheküljel SportID keskkonnas.

SportID Virtual Gym & Studio on virtuaalne spordiklubi, mis on koondanud kokku Eesti parimad treenerid, kelle otseülekannete abil saad ennast aktiivsena hoida iga päev! Uuri lähemalt SportID-st