Kuna Virtual Gym & Studio ühendab treenereid üle Eesti, siis on hea meel tutvustada järgmise treenerina Kätlin Heiskonen, kes hoiab vormis ja motiveerib tublisid trennihuvilisi ja ka väiksemaid koolinoori Rakveres. Eriolukorra ajal on Kätlin samuti kolinud oma treeningutega igapäevaselt interneti ning temaga võib kohtuda igal argipäeval kell 10:00 TREENINGUD KÄTLINIGA! Facebooki grupis.

Kätlin ise on aktiivne ja sõbralik rühmatreeningute treener Rakvere Aqva spordikeskuses ning saavutanud erinevatel kulturismi ja fitness võistlustel kõrgeid kohti nii Eestist kui Lätist. Lisaks kõigele peab Kätlin ka õpetajaametit, motiveerides Lääne-Virumaa lapsi liikuma ning sportima. Tänu kehakultuuri kõrgharidusele ja enesetäiendustele oskab Kätlin samuti nõu anda toitumise ning personaaltreeningute osas.

Nagu ikka küsisime Kätlinilt mõned lisaküsimused, et teda paremini tundma õppida:

Mis on Sinu suurim sportlik saavutus?

Arvan, et Euroopa Meistrivõistluste 9. koht Bikiini Fitnessis.

Mis on LIVE-treeningu plussiks võrreldes saalitreeninguga?

Pluss on see, et inimesed saavad trenni teha oma kodus ja kohe. Nad ei pea eraldi trenni tegemiseks kuhugi enam minema. Tuleb trenniriided lihtsalt selga panna ja arvuti lahti võtta! Samuti ajaline võit, et treening toimub kodus.

Kas eelistad hommikust, päevast või õhtust treeningut?

Mulle väga meeldib hommikuti treenida. Peale hommikusööki on energiat mõnusaks tugevaks trenniks. Samuti meeldib mulle mõte, et teen hommikul trenni ära ja siis on terve päev vaba.

Mis on Sinu kõige vingem kogemus treenerina?

Kõige vingema emotsiooni kindlasti olen saanud üritustelt, mida me Aqva spordikeskuses oleme korraldanud. Suure massi ees trenni juhendamine on küll võimas ja külmavärinaid esile kutsuv kogemus. Erilisena tunnen ennast treenerina ka siis kui mu pere mu trennidest osa võtab. 

Kas Sul on soovitusi inimesele, kes liitub Sinu treeningutega esimest korda?

Soovitus on see, et lihtsalt ava arvuti, võta lahti treening ja hakka kaasa tegema. Karta ja kaotada pole mitte midagi!

 Kas Sul on mõni eriline rutiin enne treeningu andmist? 

Rutiiniks kui nii võib seda nimetada, on kindlasti koduse treeningsaali üles seadmine. Ebavajalikud asjad tuleb vaatepildist ära tõsta, arvuti õigesse kohta valmis panna, kontrollida, et aku oleks laetud.

Kes on Sinu eeskuju spordis?

Eeskuju on mul oma perest võtta. Need on minu isa ja vanaisa, kes teevad väga usinalt ja innukalt sporti 3-5 korda nädalas. Vanaisa (kel on vanust üle 70) tervist ja füüsilist vormi vaadates on hea tõdeda, et sport tõesti annab parema ja tervislikuma elu!

Mis on Sinu lemmikharjutus kodus tegemiseks?

Kosmonaut on vana hea kogu keha koormav harjutus!

Kirjelda oma parimat spordielamust

Minu üks meeldejäävamaid spordielamusi oli NOCCO treeninglaager Hispaanias, mille ma paar aastat tagasi võitsin. Seal sai näha erinevate spordialade super sportlasi ja sain ise erinevaid treeninguid proovida. See oli üks väga lahe elamus!

Mis on raskeim treeningstiil, mida oled kaasa teinud?

Crossfit kindlasti.

Kas on olemas treening või treeningstiil, mida kõigile soovitaksid?

Soovitaksin inimestel teha jõutreeningut oma lihaste tugevdamiseks. Samuti on oluline osa aeroobsel treeningul, millega oma südametööd tugevdada ja vastupidavust arendada. Kombineeritult võiks iga harrastaja teha nii jõutrenni kui ka aeroobset treeningut!

Kas Sul on mõni spordiala või treening, mida tahaksid proovida, kuid pole võimalust olnud?

Erinevaid tantsutreeninguid tahaksin proovida küll.

Kumba eelistad – korduste arvu või aja peale harjutuste tegemine? 

Tegelikult mõlemat ja olenevalt treeningust. Madalama intensiivsusega trennide puhul eelistan korduste arvu, intensiivsemate trennide puhul on hea teha harjutusi aja peale. Näiteks kõrge intensiivsusega harjutuste puhul võib lugemine sassi minna, siis on hea kui on aeg ees.

Millist treeningstiili teed ise kõige meelsamini kaasa?

HIITi ja jõutreeninguid.

Mis on Sinu lemmik treeningjalanõu mudel? 

Nike Metcon. Jõutreeningute puhul tõesti ideaalne jalanõu, mis tagab jalale väga korraliku toetuse.

Mis on Sinu lemmik spordijook?

Treeningu ajal või enne treeningut kindlasti Belief energiavesi.

Hoia silm peal Kätlini tegemistel tema Facebookis ja Instagramis.

SportID Virtual Gym & Studio on virtuaalne spordiklubi, mis on koondanud kokku Eesti parimad treenerid, kelle otseülekannete abil saad ennast aktiivsena hoida iga päev! Uuri lähemalt SportID-st