Oleme jõudnud Virtual Gym & Studio treenerite tutvustamisega Tartusse, kus tegutseb paljude treeninghuviliste üks armastatuim rühmatundide treener Kristi Möldri. Eluaeg tantsimisega tegelenud Kristi on tegutsenud mitmetes spordiklubides treneerina juba üle 16 aasta ning tema enda sõnul veel nii pea treeningsaalidest teda lahkumas ei näe. Kristiga saad treenida iga argipäeva hommik kell 9:30! Hoia silm peal tema Facebooki leheküljel, et olla kursis järgmiste treeningutega.

Kristi spetsialiseerub enamasti tantsutreeningutele – ta on litsentseeritud Les Mills BODYJAM, BODYBALACE ja ZUMBA instruktor ning vajadusel tuleb õpetab tantsimist ka eriüritustel. Heale rütmitunnetusele ja tantsuoskusele viitab ka see, et Kristi on nooruses olnud võistlustantsu 10-tantsu Eesti meister.

Lisaks täiendab tema auhinnakappi MyFitnessi “Hard Work Award“, mille teenis Kristi välja suurima treeningute külastavusega naisrühmatreenerina väljaspool Tallinna. Huvi Kristi treeningute vastu on suur ning küsisime ka temalt mõne küsimuse, et lähemalt tutvuda tantsulembelise treeneriga.

Mis võiks olla LIVE-treeningu plussiks võrreldes saalitreeninguga?

Kindlasti üks eeliseid on ajavõit nendele, kes on kodus ja ei pea kuskile minema selleks, et trenni teha. Samuti kaob ära pinge nende jaoks, kes muidu on kartnud teiste ees oma vormi või oskuste pärast – nüüd kodus olles ei vaata keegi ja saab keskenduda trenni tegemisele. Naljaga pooleks on ka eelis, et alumised naabrid enam ei taha sinuga trepi peal juttu teha, sest hüpled iga hommik neil pea kohal.

Kes on Sinu eeskujud spordis? 

Eeskujud spordis on minu jaoks minu kolleegid MyFitness spordiklubides üle Baltikumi. Lihtsalt nii palju andekaid, toredaid ja töökaid inimesi ühes ettevõttes, kes igapäevaselt inspireerivad mind treeneri ja inimesena.

Mis on Sinu kõige vingem või erilisem kogemus treenerina?

Neid erilisi kogemusi on olnud õnneks väga palju treenerikarjääri jooksul. Aga üks viimaste aastate kõige vingem kogemus on kindlasti olnud MyBeat treeningkavade loomine MyFitnessi klubidele Eestis ja Lätis. Samuti MyBeat treeningu juhendamine Riia Nike Training Dayl, mis oli minu esimene ametlik etteaste välismaal presenterina.

Kas Sul on soovitusi inimesele, kes liitub Sinu treeningutega esimest korda? 

Soovitan kindlasti katsetada esialgu erinevaid treeninguid, et leida need treeningud, mis kõige rohkem meeldivad. Kodus on jällegi hea võimalus nö “alla anda” kui tuleb välja, et mõni treening ei sobi. Minu trennide eelis on see, et ma teen väga palju erinevaid stiile – erinevaid lihastreeninguid kui tantsulisemaid treeninguid. Soovitangi järjest hakata proovima või hoopis alguses vaadata eelnevaid videosid ja sa tajud kohe ära, kas tahaksid kaasa liigutada või ei.

Mis on Sinu lemmiklugu viimase pingutuse jaoks trennisaalis?

Milline on parim viis treeningutest puhkamiseks?

Minu jaoks kindlasti looduses viibimine. Kuna töö pärast peab olema tihti saalides ja siseruumides, siis igasugune avarus vabadel päevadel kohe tõmbab nö kopsud puhtaks. Samas teinekord on ülimõnus minna kuskile, kus saab ennast tühjaks tantsida ilma samal ajal juhendamata, mis on omaette luksus rühmatreenerile.

Mis on Sinu lemmikharjutus kodus tegemiseks?

Kõik harjutused, kus ei pea hüppamisega oma naabreid hulluks ajama. Praegu on lemmikvahendiks tool, millel saab teha väga palju erinevaid lihasharjutusi.

Treening õues või treening siseruumis?

Treening siseruumides on ikkagi kuidagi südamelähedasem, sest olen väga harjunud muusikaga trenne andma. Aga kui saab koos muusikaga õues teha, siis sobib välitrenn ka.

Mis on raskeim treeningstiil, mida oled kaasa teinud?

Eelmise aasta lõpus tegin esimest korda Crosstrainingut. Ja sain aru, et olen tegelikult “vormist täitsa väljas” kui vaja väljaspool oma trenne midagi muud kaasa teha.

Kas on olemas treening või treeningstiil, mida kõigile soovitaksid?

Näiteks Kõht-Selg-Tuhar on üks nendest treeningutest, mida võib teha ükskõik mis vanuses, ükskõik mis treenitustasemega inimene, sest harjutustega saab anda mitmeid variante lihtsamast raskemani ja koormuse saab kogu keha.

Kas Sul on mõni spordiala või treening, mida tahaksid proovida, kuid pole võimalust olnud?

Olen alati tahtnud õppida selgeks, kuidas päriselt õigesti ujuda ja ujudes õigesti hingata. Siiamaani pole selleks endale aega leidnud, et see kätte võtta.

Kumba eelistad – korduste arvu või aja peale harjutuste tegemine? 

Rühmatreeneri ja tantsijana eelistan kindlasti korduste arvu peale harjutuste tegemist. Lihtsalt sellepärast, et mulle meeldib teha harjutusi muusikasse ja kuna muusikas on ilusti taktid ja löögid paigas, siis saabki teha täpselt sama palju arvu kordusi ilusasti mõlemale poole.

Millist treeningstiili teed ise kõige meelsamini kaasa?

Ausalt öeldes ei saa vist lemmikuid välja tuua, sest erinevaid trenne tehes on erinevad eesmärgid ja tulemused. Samas tantsimine on olnud minu kirg juba väikesest saadik ning kindlasti tantsulistel trennidel on eriline koht mu südames.

Mis on Sinu lemmik treeningjalanõu mudel?

Nike Air Zoom Elevate – parim treeningtoss üle mitme aasta, millega saab teha nii lihastreeninguid, HIIT stiilis treeninguid ja tantsutrenne.

Mis on Sinu suurim sportlik saavutus?

Suurim saavutus on, et ma olen olnud rühmatreener juba 16 aastat ja mul pole ikka veel igav ning plaani lõpetada niipea ei ole.

SportID Virtual Gym & Studio on virtuaalne spordiklubi, mis on koondanud kokku Eesti parimad treenerid, kelle otseülekannete abil saad ennast aktiivsena hoida iga päev! Uuri lähemalt SportID-st