Pühapäeval, 04.08, toimus 4. Värska kepikõnni- ja käimismaraton. Elamusmaraton vaheldus tugeva vihma ja soojendava päiksega, kuid vihm ei morjendanud finišisse jõudnud 301 kõndijat. Vaprate maratoni läbijate teekonnast saate pilte vaadata ürituse kodulehelt.

4. Värska kepikõnni- ja käimismaraton, 04.08.2019. a. Võrumaa, foto: Kaimo Puniste

Olles ise palju kuulnud positiivset tagasisidet Elamusmaratoni kohta vajasin veel väikest täiendavat lüket registreerimise jaoks. Sain selle oma kolleegilt, kes innustunult rääkis elamustest, vingest kogemusest ja imelistest (ka veidi ekstreemsetest) metsaradadest. Ütlen ausalt, et hetkel ei suuda mõelda, mida lahedamat sel vihma ja päiksega varieeruval pühapäeval oleksin teha võinud!

Läbides 21. kilomeetrit lõi juba esimeste kilomeetrite peal välja eestlastele tavapärane korilase hing. Süda lausa rõkkas rõõmust, kui märkasin raja ääres mustikatest mustendavaid puhmaid. Sealt edasi kuldkollaseid kukeseeni, rabajõhvikaid ja pohlasid… Oeh.

4. Värska kepikõnni- ja käimismaraton, 04.08.2019. a. Võrumaa, foto: Kaimo Puniste

Raja peal kohtasin inimesi, kelle motivatsiooniks oli raja läbimisel kindlasti hea aeg ja eneseületus. Mina läbisin rada pigem rahulikus tempos, loodust nautides. Ei saa salata, et raja lõppedes oli kotike täitunud kuldsete kukeseente ja suure koguse mustikatega.

Lisaks mõnusale matkale oli raja peal lausa kolm toidupunkti – sealt ei puudunud maiustused, trennijoogid ega muu hea, mis tuju rõõmsaks ja kõhu täis tegi. Olenemata ajast, pingutusest või saagi kogusest ootas kõiki tublisid lõpetajaid finišis nimeline diplom ja medal.

Kõht täis, tuju hea sai suunduda peale mõnusat 21 kilomeetrit koju korjatud kukeseenest õhtusööki valmistama! Vaata ka ise järgi kokkuvõtvast videost, milliseks kujunesid elamused piiriäärsel Mustoja looduskaitsealal.

Värska Elamusmaraton 04.08.2019

💪 4. Värska kepikõnni- ja käimismaraton on edukalt seljatatud ja nüüd pöörame näod edasi 2. Kõrvemaa kepikõnni- ja käimismaratoni ja 2. Kärumaratoni poole!Enam pole palju jäänud, sest juba vähem kui kuu pärast stardime! 📆 Nüüd on aeg kalendrisse vaadata ja ennast ära regada elamusmaratonile siin http://bit.ly/2WAZUk9 ning kui tunned huvi kärumaratoni vastu, siis seda tšekka siin http://bit.ly/2yKf0twElamused ootavad kõiki! 🤠 #elamusmaratonid #kõrvemaa #suveparimväljakutse

Posted by Elamusretked on Kolmapäev, 7. august 2019

Oma elamusi jagas meiega SportID turundusjuht Emily Lindsalu!

Kui ka Sina oled otsuse ees, kas sooviksid osaleda Elamusmaratonil, siis ära enam kõhkle! Soeta pilet juba täna ja saad osa ühest vingemast elamusest. 2. Kõrvemaa Elamusmaraton toimub juba paari nädala pärast – täpsemalt 1. septembril!

PS! Ära liiga kaua mõtle, sest tegemist on Elamusmaratonide 2019. aasta viimase üritusega – elamused ootavad kõiki!

Elamusmaratoni piletit saad soetada mugavalt ja kiirelt ka SportID-st!