Ootamatu ning kindlasti soovimatu koroonaviiruse puhang üle Euroopa tekitab Eestis ärevust ning iga päevaga võetakse kasutusele riiklikul tasemel rangemaid meetmeid leviku takistamiseks. Praegused muutused ühiskonnas mõjutavad meie kõigi igapäevast rutiini – alustades suuremast tähelepanust hügieenile, lõpetades rahvarohkete kohtade külastamise hirmuga. Hügieeninõuded on esmatähtsad nii meie Teenusepakkujatele, kes teenindavad igapäevaselt meie Kasutajaid kui ka meile endale. Sellegipoolest teame, et see olukord mõjutab meid kõiki. Sel põhjusel tunneme, et on väga oluline selgitada SportID poolset vaatenurka COVID-19 viirusele, tervisliku eluviisi olulisusele ning anda juhtnööre Kasutajatele ja ettevõtetele. Postituse eesmärk ei ole külvata paanikat ning praeguses olukorras ei ole selle jaoks kindlasti põhjust.

Viirused ei ole inimorganismile võõrad ning tihtipeale kanname neid edasi või põeme läbi enesele teadmata, olenemata sellest, kas oleme tippsportlased või lihtsalt tervislike eluviisidega töötajad. Siiski on aegade vältel kinnistunud mõte, et liikumine tugevdab immuunsüsteemi ning reaalsus on näidanud, et tihti see nii ka on. Parema immuunsüsteemiga inimesed tulevad haigustega lihtsama vaevaga toime ning see mõjutab nende igapäevaelu vähem. Uuringud on tõestanud, et mõõdukas füüsiline aktiivsust toodab juurde valgeid vereliblesid, mis võitlevad paremini haiguskolletega ning avastavad neid varem.

Kuna ka teised viirushaigused on kevade alguses kiired levima, siis anname SportID poolt ettevõtetele ning kasutajatele mõned soovitused, kuidas vältida nakatumist, kuid olla aktiivne samal ajal: 

  • Kui tunned end haigena, jäta trenn vahele! Olenemata uuest viirusest (COVID-19), on haigena spordiklubide ja -asutuste külastamine riskirohke. Treeningul osaledes võid olla nii viiruse levitaja kui saaja – hooli nii endast kui ka teistest! 
  • Treeni koduste vahenditega! Koduseks treeninguks ei ole ilmtingimata vaja kange või hantleid. Kui soovid vältida haigushooajal spordiklubisid, siis koduseinte vahel on võimalik läbi teha vägagi efektiivne treening. Kui pole päris kindel, milline peaks kodune treening välja nägema, siis SportID-st leiab mitmeid kasulikke koduseid treeningprogramme, näiteks treenikodus.ee ja kehatrimmi.ee poolt. Koduseks füüsiliseks aktiivsuseks leiad treeningvarustust aga Yes Sport-ist.
  • Ole värskes õhus!  Plusskraadid on tõsiasi ning õige riietusega on võimalik teha juba pikemaid jooksutrenne või matku. Välitingimustes treenides või jalutades on nakkusoht kordades väiksem kui spordisaalis.
  • Toitu tervislikult! Erinevate vitamiinide vaesel kevadisel ajal on oluline jälgida, et toit oleks mitmekülgne, värske ning vastab keha vajadustele. Uuri lähemalt tervisliku toitumise kohta https://toitumine.ee/. Kui tekib idee proovida mõnda toitumiskava, siis kindlasti vaata Fitlap.ee Teenuseid SportID-s
  • Alustada pole kunagi hilja! Tervisliku ja liikuva eluviisiga saab alustada igal ajahetkel. Siinkohal tuleks meeles pidada, et alustades, tuleb teha seda targalt. Ära pinguta üle, kuna ülepingutus võib hoopis nõrgestada organismi ja muuta haigusetekitajale vastuvõtlikumaks. Seega alusta rahulikult, kuid järjekindlalt, et parandada järk-järgult immuunsüsteemi ning tekita endale enne suve vajalik liikumisharjumus.

SportID on alati väga kõrgelt hinnanud tervislikku eluviisi ja olnud tervise- ja sporditeenuste lipulaev. Meil on laialdane valik igaühe heaolu suurendamiseks ja immuunsüsteemi tugevdamiseks mõeldud teenuseid, samuti ka tagajärgedega tegelemiseks mõeldud ravikindlustus.  Loodame, et viiruse levik peatub peagi ning ühiskond saab jätkata igapäevatoimetustega ilma hirmuta. Seniks aga jälgige oma tervist, hoolitsege kätehügieeni eest ja olge vastutustundlikud enda ning teiste vastu.