Millist kasu on tervisepäevadest ettevõttes?

0

Tervisepäev on mõnus vaheldus igapäevasele tööle ja võib nakatada inimesi spordipisikuga. Tervisepäev on jõukohane igaühele! Tähtis ei ole kehakaal, treenitus ega vanus. Tervisepäevad sobivad hästi ettevõtte ühisüritustele, samuti terviseprogrammi esimeseks etapiks, et välja selgitada töötajate tervise- ja treenituse näitajad.

Võtmekohaks suhtlemisel tervisepäeva osalejatega kasutame motiveeriva intervjueerimise tehnikat, mis aitab vältida vastureaktsioone ja ettekäändeid, miks inimene ei saa rohkem oma tervisesse panustada. See tähendab seda, et meie ei ütle, mida keegi tegema peab, me esitame küsimused nii, et inimene ise ütleb milleks ta valmis on ning millist muutust ta on valmis kaaluma või ellu viima. Seejärel saame meie teda toetada tema enda plaani ellu viimisel. Küsimused, millega me vestlust käima tõmbame on suunatud lahendustele ja postiviisetele eranditele.

Meie kogemus ja klientide tagasiside räägib tervisepäevade kasuks järgmist:

  • Tegemist on ühekordse kohustusega. Inimene ei seo ennast pika plaaniga, mis võib olla hirmutav neile, kes pole pikka aega regulaarse treeninguga tegelenud.
  • Tervisepäeval saab objektiivse pildi oma füüsilisest suutlikkusest ja terviseseisundist ning sellele vastavad soovitused, kuidas teha järgmine samm.
  • Neile, kes tegelevad regulaarselt treeningutega, annab tervisepäevalt saadud info tagasisidet arengu kohta ning samuti suunised järgmisteks sammudeks.
  • Pikema treeningpausiga inimesed saavad tunnetada optimaalse koormuse treeningut. See on väga oluline, saamaks enesekindlust, et ma saan hakkama. Lisaks annab õige koormusega treening hea emotsiooni. Kui kohe liiga suure tempoga alustada, siis on veremaitse suus ja teist korda enam ei taha. Head emotsiooni tahab aga igaüks uuesti, seepärast on äärmiselt oluline, et tajutud pingutus oleks õige. Räägime õige koormuse vajalikkusest ja sellest, kuidas ise õppida ennast jälgima.
  • Sageli need inimesed, kes on kaalunud võimalust treeningutega alustamiseks, saavad tervisepäevalt selle vajaliku tõuke. Heal juhul tõmbavad nad kaasa ka teisi töötajaid. Üksteisele antud lubadused on ka vastupidavamad, kui ainult endale antud lubadused.
  • Tööandjale on võimalik teha üldistatud kokkuvõte, kust tulevad välja riskikohad tervisepäeva teema piires.
  • Tervisepäev annab töötajale tunde, et tööandjale läheb korda tema tervis ja heaolu.

Teeme oma meeskonnaga kolme tüüpi tervisepäevi:

  • Selg sirgu tervisepäev, kus toimub selja tervise hindamine ning süvalihas- ja venitustreening. Teemat on võimalik laiendada kogu luu- ja lihaskonnale.
  • Südamesõbra tervisepäev, mis keskendub südametervise hindamisele ja vastupidavustreeningule
  • Hinda ise oma tervislikku seisundit ja treenitust keskendub juhiste andmisele ja testide ise läbi tegemisele, mis on lihtsalt korratavad, et ise jälgida oma arengut.

Kujundame tervisepäeva sisu ja korraldusliku poole alati ettevõtte vajadustest ja võimalustest lähtuvalt.

VIREO füsioteraapia ja rehabilitatsiooni ettevõtte asutaja ja eestvedaja, Merle Leiner MSc, füsioterapeut

KIRJUTA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar
Palus sisesta oma nimi