Suve lähenedes on esimesed iseenesest mõistetavad sammud välja otsida suveriided, plätud ja päikesekreem. Sinna oluliste sammude hulka võiks kuuluda ka sünnimärgi kontroll, et päikese kätte minna kindla ja terve tundega. Samuti pärast kontrolli ei teki nii suurt tahet lõpmatuseni end päikese käes praadida ja nahka kõrvetada.

Mis on Dermtest?

Kui jäid nahaarsti juurde aja panemisega hiljaks ning järgmine vaba aeg on alles mitme nädala või isegi kuu pärast, on Viimsi Spa ilu- ja tervisekeskuse töötajad valmis Sind vastu võtma kohe. Dermtest on lihtne, kiire ja valutu sünnimärgi uuring. Selle käigus tehakse sünnimärgist või nahamoodustisest suurendusega ülesvõte ja saadetakse nahaarst-onkoloogile diagnostikaks. 48h jooksul, või isegi kiiremini, saadakse vastus, kas sünnimärgis on tunnuseid, mis viitavad nahavähile, melanoomile või nende tekkele ning soovitused edasisteks sammudeks. Ja mis kõige toredam – Sind võtavad vastu tõeliselt siirad, toredad ja heasüdamlikud spetsialistid. Head aega hirmutav haigla tunne ja arstide kartus!

Millal on sünnimärgi uuring vajalik?

 • kui nahal esinevad kasvavad ja muutuvad sünnimärgid
 • kui nahal on hulgaliselt sünnimärke ja pigmentlaike
 • kui lähisugulastel on esinenud melanoom või mittemelanoomne nahavähk

Süstemaatiline naha kontrolluuring on soovitatav ka inimestele, kes on kasutanud või jätkuvalt kasutavad solaariumi. Samuti neile, kes saavad suuri UV doose ehk käivad päikesereisidel. Kuigi eestlastele võib tunduda, et päikest on meil võrreldes lõunamaadega vähem, on siiski regulaarne tervisekontroll ka sünnimärkide osas vajalik, sest melanoomi haigestujate arv Eestis on kasvavas tõusus.

Hetkel kehtib Dermtestile soodustus -15% terve maikuu jooksul ja enda sünnimärke on võimalik lasta uurida 27€ eest. Tutvu Viimsi Spa ilu- ja tervisekeskusega SportID-s.

Terviseuuring meestele

Viimsi Spa ilu- ja tervisekeskus tõmbab tähelepanu just vähepopulaarsetele terviseteemadele, mis vajaks laialdasemat käsitlust meie inimeste hulgas. Lisaks sünnimärgi uuringule pakuvad nad ka meeste uuringut. Paljud meesterahvad (ja naisedki) pöörduvad arsti juurde alles siis, kui juba mingi vaevus või haigus on välja löönud. Kuid miks mitte lasta end kontrollida juba varem?

Mida sisaldab meeste terviseuuringu pakett?

Illustreeriv pilt Viimsi Spa ilu- ja tervisekeskuse kodulehelt.

Terviseuuringu pakett sisaldab arsti konsultatsiooni, koormustesti EKG-ga, hingamisteede uuringuid, kehakoostise analüüsi Jawon analüsaatori abil ja vereanalüüse. Vastuvõtus on juba tunda sooja ning vaba õhkkonda.

Uuringut alustatakse vereanalüüsidega, mis sisaldavad teavet veresuhkru ja -rasvade, maksa talituse näitajate ja PSA ehk eesnäärme antigeeni sisalduse kohta. Edasi sooritatakse Jawon masinal kehakoostise mõõtmine. Seal selgub keha rasvaprotsendi suurus, rasvade jaotumine üle keha, lihaste ja luude osakaal kehas, keha bioloogiline vanus ja päevane soovituslik kaloraaž. Väga palju selliseid näitajaid, mille peale igapäeva elus ei mõtle, kuid igati kasulik ja põnev teada saada.

Järgmisena viiakse läbi spiromeetria ehk hingamise funktsiooni uuring, mille abil hinnatakse kopsude mahtu, elastsust ja kopsuteede läbitavust. See võimaldab avastada näiteks astmat või kopsuhaigusi. Uuring koosneb kahest erinevast sisse- ja väljahingamisest.

Hiljem teeb arst kokkuvõtte kõikidest näitajatest ja annab vajadusel edasised soovitused. Kõik mehed, kes on juba uuringule tulnud, tunnevad igal juhul kergendust, et on kontrolli läbinud. Paljud tunnevad huvi saata uuringule ka oma isa, vend või keegi teine meessoost lähedane.

Terviseuuringule on oodatud mehed, kellel on vähemalt paar näitajat alljärgnevast:

 • vanus üle 30 aasta
 • kehakaal on normist kõrgem
 • suitsetavad
 • nädalas ei ole vähemalt kolme alkoholivaba päeva
 • emotsionaalselt pingeline töö
 • kaebused rõhuvale valule rinnus, vererõhu kõrgenemisele või rütmihäiretele
 • kaebused öisele urineerimisvajadusele või kusejoa nõrgenemisele
 • lähisugulastel on esinenud diabeeti, vererõhuhaigust, südameinfarkti või insulti

Hetkel on SportID keskkonnas soodustus ka meeste terviseuuringu paketile. Kui ka Sina soovid kergema tunde ja sammuga tatsata, siis tutvu Viimsi Spa ilu- ja tervisekeskuse poolt pakutavate teenustega SportID-s