Eesti Tervisemess – Liikuma! on ellu kutsutud, et kogu tervisevaldkond oleks ühele platsile kokku toodud. Mõeldes eksponentidele, kes saaksid oma tegevust tutvustada inimestele näost näkku ning mõeldes inimestele, kes saaks kogu vajaliku teabe ühest kohast kätte. Tervisemessi ja spordinädala patrooni Ott Kiivika sõnul on Eesti Tervisemess – Liikuma! mastaapne tervisepidu, mis ühendab kõiki tervisevaldkonna tegijaid ja tarbijaid ning aitab süvendada inimestes suuremat huvi tervislike eluviiside järgimiseks, mis ongi tervisemessi missiooniks.

Eelmise aasta 22. septembril esimest korda toimunud Eesti Tervisemess – Liikuma! möödus rohke publiku ja sisuka programmi saatel. Vabaduse väljakul  tutvustas oma tooteid ja teenuseid rohkem kui 100 ettevõtet ja spordiklubi. Messil sai ka olulist toiduteavet, kontrollida nii D-vitamiini taset veres kui vaktsineerida gripi vastu ning teha kohapeal anonüümne HIV kiirtest, mis osutus inimeste seas väga populaarseks.

Külastajatele tasuta koguperemessil oli Kaarli puiesteele koostöös Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga üles seatud eraldi spordi- ja liikumisharrastuse ala “Terves kehas terve vaim”, kus oli võimalus tutvuda kümnete erinevate spordialade ja treenimisvõimalustega, küsida spetsialistidelt nõu ja kohtuda tuntud sportlastega. Lisaks oli Eesti Olümpiakomitee koostöös Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumiga kokku pannud erilise näituse, kus sai näha päris olümpiatõrvikuid, olümpiamängude maskotte ja katsuda oma käega põnevaid vanaaegseid treeningvahendeid.

Sel aastal toimub Eesti Tervisemess – Liikuma! 14. septembril kell 11.00-17.00. Külastajatele on sissepääs jätkuvalt tasuta ja oodatud on kõik. Külastajad saavad kontrollida oma tervise seisukorra mitmeid parameetreid. Messil saab tutvuda erinevate tervisetoodete- ja teenusepakkujatega ning katsetada kõike head-põnevat. Spordialas on spordivahendid proovimiseks/mängimiseks, toimuvad näidistreeningud ja rahvamängud ning juhendajate käe all saab õppida žongleerimist.

Koostöös 360 KRAADI’ga viiakse läbi Tallinna Vanalinna seiklusmäng, mis paneb inimesed liikuma. Tegemist on meeskondliku lõbusa ajaviitmisega, kus saab sõprade või kolleegidega vanalinnale praktiliselt tiiru peale tehtud ning avastada uusi fakte, mida pole enne tähele pannud või teadnud.

Tervisemessi avavad rahvatantsijad Käbi ja Kännud kavaga “Rahvatants on terviseks”. Lavalised etteasted on nii tantsulised, sportlikud, kuid ei puudu ka harivad esinemised ja muusika. Päeva peaesineja on Uku Suviste, kes räägib ka omast kogemusest orgaanilise toitumisega. Messi lõpetab suur heategevuslik Zumbapidu.  Pealava juhib rõõmsameelne ja sportlik Kerttu Jukkum.

Igal aastal toimub ka auhinnagala Aasta Tervisetegu, kus pärjatakse tervise valdkonnas tegutsevate erialaliitude ja organisatsioonide arvates suuremat tunnustust ja avalikkuse tähelepanu väärivad teod auhinnaga ja tunnustusmärgi avaliku kasutamise õigusega.

Tervisemessi täpsem info ja ajakava: www.tervisemess.ee

Tervisemessilt leiad ka SportID. Tule ja vestle meiega Vabaduse väljakul!