Uue aasta saabumine on kindlasti paljud viinud mõtteteele, mida ja kuidas saaks oma elus paremini teha. Tekib justkui uus energia ning tahaks hakata taas trennis käima ja toitumist jälgima. MedCare Eriarstid on kokku pannud 5 põhjust, miks valida tervislike eluvalikute tegemiseks toitumisterapeudi abi.

Toitumisnõustaja ehk toitumisterapeut ei müü sulle toitumiskava, vaid õpetab, kuidas
tervislikult toituda. Toitumisnõustaja aitab leiad sulle sobiva dieedi. Dieet ei tähenda nälgimist, vaid on just sinule sobiv toitumiskava, mille te koos kokku panete. Esmalt on vaja teha selgeks, mis on tervislik toitumine ja tervislik toit? Sellega abistab toitumisterapeut. Tervisliku toitumise jaoks on vaja teada, kuidas õigesti tarbida valke, rasvu, süsivesikuid, mineraalaineid, vitamiine ja vett. Tervislik toit on puhas, keemiliselt töötlemata toit, mis on kasvatatud ilma keemiliste väetisteta ja valmistatud ilma kunstlike värvi-, säilitus-, jm aineid kasutamata.

5 põhjust, miks minna toitumisnõustaja juurde

 1. Toitumisnõustaja ei müü sulle toitumiskava, vaid juhendab sind sööma tervislikumalt arvestades sinu individuaalseid vajadusi, aga ka maitse eelistusi, aja ressurssi, kokkamisoskusi. Eesmärk on panustada pikemaajalisele elustiilimuutusele, mitte lühiajalisele n-ö väljakutsele, mille järel muutub kõik jälle endiseks.
 2. Toitumisnõustaja aitab sul saavutada sobiva kaalu, parandada seedimist, hoida päevast energiataset ühtlasena, et jõuaksid kõigi oma ülesannetega hakkama saada. Liigne kaal on ka pideva väsimuse ning paljude haiguste riskitegur. Igapäevased seedeprobleemid segava sinu head enesetunnet ning sooritusvõimet nii tööl, koolis, sportides või kodutöid tehes.
 3. Toitumisnõustaja ei paku sulle valmistoitu, vaid julgustab sind endale ise toitu valmistama, mis on nii meeldiv ajaveetmine kui ka loominguline protsess, eriti kui kaasata pereliikmed ja lapsed. Positiivsed emotsioonid perega koos kokates ja koos süües annavad ka lastele kodunt kaasa elukestvad head harjumused. Ka vastassoo silmis on köögis toimetamise oskused alati hinnatud.
 4. Toitumisnõustaja aitab sul orienteeruda toidumaailma infos. Igapäevaselt edastatavad teadusuuringud on sageli vastukäivad ning tekitavad arusaamatust meie igapäeva valikutes. Kuna teadusuuring saab anda vastuse vaid tõstatatud küsimusele, ei saa selle põhjal teha veel üldistusi.
 5. Toitumisnõustajalt saad ideid, kuidas oma igapäevane toitumine, liikumine ja uni muuta enda jaoks optimaalseks ning tervist toetavaks. Oma toitumist ja päevakava analüüsides õpid märkama, mis sinu tervist kahjustab ja millised valikud ning tegevused seda parandavad. Head tervist raha eest osta ei saa, see tuleb meil endil luua.

Kellel ja millal on soovitav tulla toitumisnõustaja juurde?

Toitumisnõustaja vastuvõtule tasub tulla erinevas vanuses ja erinevatel põhjustel. Mõned peamised põhjused, miks tasub tulla nõustamisele:

 • kui Teil on ülekaal;
 • kui Teil on alakaal;
 • kui olete vegan;
 • kui olete rase;
 • kui plaanite rasedust;
 • perega, kui teil on probleeme laste toitumisega;
 • üleminekueas naised ja mehed;
 • kui Teil on madal hemoglobiini tase;
 • kui Teil on kõrge veresuhkur või kolesterool
  puberteedieas;
 • kui Teil on probleeme aknega, rasuse või liiga kuiva nahaga;
 • kui Teil on probleeme seedimisega (kõhukinnisus, aeglane seedimine).

Vali toitumisnõustaja, kes on läbinud pika õppe, omab kutsetunnistust või kuulub
erialaorganisatsiooni. MedCare Eriarstide kliinikus võtab vastu toitumisnõustaja ja -terapeut Külli Holsting.

MedCare Eriarstid on ka SportID keskkonnas – vaata teenuseid siit!